9 זכויות מטופלים שכדאי שתכירו – נאות המושבה

לכל מטופל מגיעות זכויות בסיסיות, המכתיבות את דרך הטיפול שבה אנו מאמינים בנאות המושבה נס ציונה. הצוות הרפואי והסוציאלי במקום לקח על עצמו לדאוג לכל מטופל ומטופלת ולוודא שלא נעשית הפרה של זכויותיהם. 

חשוב לדעת מהן אותן זכויות, ועל כן הן מפורטות מטה: 

1. הזכות לטיפול רפואי שוויוני – הטיפול הרפואי מוענק לכל חולה ללא אפליה מטעמי דת, גזע, מין, לאום, ארץ מוצא ופרמטרים נוספים כגון אלו. הטיפול ניתן בהתאם לתנאים ולהסדרים הנהוגים במערכת הבריאות בישראל. במקרי חירום או במקרה הצורך, יועבר המטופל להמשך טיפול בבית חולים כללי.

2. הזכות לטיפול נאות – כל מטופל זכאי לקבל טיפול נאות, הן מבחינת הרמה המקצועית והאיכות הרפואית, והן מבחינת היחס האנושי.

3. הזכות למידע – על מטופל זכאי לקבל מידע אודות זהותו ותפקידו של איש הצוות המטפל בו.

4. הזכות למידע – כל מטופל זכאי לקבל במהלך האשפוז מידע מלא ומפורט לגבי מצבו הבריאותי, הטיפול בו והבדיקות שבוצעו, כולל סיכום מפורט בכתב והעתקים של המסמכים בתיק הרפואי, לרבות צילומי רנטגן. חלק משכפול המידע כרוך בתשלום, על פי נהלי משרד הבריאות.

5. הזכות לחוות דעת נוספת – כל מטופל זכאי לבקש חוות דעת נוספת לעניין הטיפול בו. 

6. הזכות לשיתוף פעולה – כל מטופל זכאי לשיתוף פעולה מלא של אחראי תחומים המטפלים בו, כולל העברת מידע מלא, בעת העברה להמשך טיפול במוסד אחר.

7. הזכות לכבוד ופרטיות – כל מטופל זכאי שכבודו ופרטיותו יישמרו במהלך כל שלבי הטיפול הרפואי. בנוסף, כל מטופל זכאי לבקש נוכחות של אדם נוסף בעת בדיקת רופא או טיפול. 

8. הזכות לסודיות – כל עובדי ומטפלי בית החולים מחויבים בשמירת סודיות רפואית לגבי כל מידע הנוגע לחולה המאושפז או מטופל שהשתחרר לביתו. רשאים למסור מידע רפואי לאדם אחר רק אם החולה נתן את הסכמתו לכך, או שחלה חובה למסור מידע על פי חוק, לשם הבטחת המשך הטיפול הרפואי.

9. הזכות לרכוש – כל מטופל זכאי לריהוט אישי בחדר הכולל מיטה, שידה, ארון בגדים ומנורת לילה. אנו מעודדים הבאת חפצים אישיים של מטופל, על מנת לשפר את האווירה בסביבתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות